Komórki płodów i szczepionki - o co tu właściwie chodzi?

18 kwi 2021
161 006 wyświetleń

wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-episkopat-polski-o-watpliwosciach-wobec-dwoch-szczepionek/821xm96?.onet.pl_viasg_wiadomosci&srcc=ucs&
Współpraca: gandor.production@gmail.com
► subskrybuj: plworld.info
► instagram Kasi: instagram.com/kasiagandor/
► instagram Maćka: instagram.com/maciekszczerba/
► facebook: facebook.com/kasiagandorcom

Komentarze
 • Jeszcze nie skończyłam oglądać, a jak za każdym razem chłonę Twoje filmiki, ale musiałam zatrzymać odtwarzanie i poprawić Cię, jeśli chodzi o linię HEK - jest to linia HEK 293 (a nie 239), a ta liczba oznacza nr eksperymentu, w którym udało się uzyskać stabilną linię komórkową - pracuję z tą linią na co dzień, stąd to moje przewrażliwienie. Pozdrawiam i wracam do oglądania!

  Michalina GosMichalina Gos19 dni temu
  • @Gosia H No widzi pani dla mnie to JEST różnica czy płód czy dziecko urodzone. Dla tzw obrońców życia niekoniecznie. Najśmieszniejsze jest to że nie mogą zrozumieć że zakaz aborcji de facto żadnego życia nie chroni. Służy jedynie polechranou ich czułych sumień, rozdętego ego bezrzesznych i kontroli kobiet. Niczemu więcej.

   Magdalena BrzostowiczMagdalena Brzostowicz2 dni temu
  • @Magdalena Brzostowicz ja proponuję aby uśmiercać dzieci po narodzeniu. Co za różnica czy płód, który ma już organy, serce bije mózg pracuje, układ pokarmowy i wydalniczy też. Ani to dziecko w brzuchu, ani to po urodzeniu nic nie pamięta. Jakby tak panią uśpili na wieki po urodzeniu to by pani też nawet tego nie pamiętała. Ale ja pamiętam wszystko tak od 6 roku. Myślę że od tego wieku zabijanie powinno być karalne. Bo bym czuła ból. Jeszcze po wojnie robiono dzieciom małym operacje bez narkozy, bo one i tak nic nie czują. No to jaki problem, plod czy nie plod. To ten sam człowiek. Tylko ten jest w środku a ten drugi na zewnątrz. Uczy się pani na lekarza? Chyba trzeba Pani życzyć nie zdania egzaminów.

   Gosia HGosia H3 dni temu
  • @Michalina Gos a ja czekam na burgery z komórek ludzi zmarłych po szczepionce. Przecież nic się w przyrodzie nie może zmarnować i przy okazji można poeksperymentować dla nauki. Myślę że takie stare ciałko najsmaczniejsze jak długo po leżakuje. I co zszokowany? Nie, bo to może być pomysł naukowców jak zwalczyć ogólnoświatowy głód i do tego przydadzą się ciała ludzkie. Taniej niż sztuczne mięso. I nikogo to nie będzie szokowało... Granicą przyzwoitości przesuwa się. Ginekologia zawdzięcza bardzo wiele dr. Mengele. Właściwie to powinni mu pośmiertnie przyznać nagrodę Nobla a nie go nazywać potworem. Stomatologia też się rozwinęła dzięki wybijaniu mlotkiem zębów zolnierzom na polu walki. Tak robiono przy każdej wojnie nowożytnej w Europie zanim nie wymyślono sztucznych zębów. Ludzie płacili ogromne pieniądze za takie zęby po zolnierzach. Tylko wpierw lekarz musial oprawić je w kość słoniowa. Fascynujące jest to, że człowiek potrafi się rozwijać w eksploatowaniu ludzkiego ciała. Handel narządami też kwitnie coraz bardziej. Tylko szkoda ze tez i lekarze przyznają się do tego, że człowiek musi żyć. Bo z trupa nie da rady. I czasem łezka popłynie takiemu klientowi na stole operacyjnym bo palcem ruszyć nie może, tak go unieruchomili. Nie, no nauka jest cudowna, ratuje tyle istnień ludzkich.

   Gosia HGosia H3 dni temu
  • @Magdalena Brzostowicz no właśnie U LICHA, nie po Bożemu

   Iwona HolowczakIwona Holowczak3 dni temu
  • @Iwona Holowczak mam wrażenie, że teraz właśnie jest moda - szczypawki dla seniorów.

   Katarzyna RydzKatarzyna Rydz3 dni temu
 • Za niedługo ludzie będą zjadać się wzajemnie bo wtedy wymyślą że nie będziesz czuł głodu i to tańsze 🙄🤣👹

  Patrycja DądzikPatrycja Dądzik3 godzin temu
 • Inaczej mówią nikt ko wierzy w Boga takiej szczepionki nie przyjmie , bo jest to wbrew przykazaniom Boga Jahwe.

  Janek Wiśniewski 68Janek Wiśniewski 6811 godzin temu
 • Zryty beret przez media.

  Iwonna LasmanowiczIwonna Lasmanowicz13 godzin temu
 • Mówi Pani dosyć dużo na temat tej trucizny, ja mieszkam od ponad trzech dziesięcioleci w Niemczech i cały czas od samego początku obserwuję sytuację. Powiem krótko, że wybitni naukowcy profesorowie z zakresu biologii, epidemiologii, etc, naturalnie ci którzy potrafili rządowi Merkel powiedzieć prawdę o bezsensowności szczepienia i o niesłychanej śmiertelności tych preparatów! Wielu, a przybywa ich dziennie cała masa również lekarzy, którzy zauważyli, że oni również nie mogą dalej kłamać i robią w internecie filmy, gdzie oficjalnie nawołują do wielkiej ostrożności i przeciw szczepieniu! To co mówi Pani, możnaby pomyśleć, że są super potrzebne, a to absolutna nieprawda i , że są preparaty bezpieczne, co według naukowców jest również powiedziane, że preparaty te będą zabijać! Wczoraj oglądałem najnowszy film jednego z największych sław nauki, który do początku 2020 roku, był zaszczytnym profesorem i podwójnym doktorem zasiadającym często w studio TV, gdyż z jego opinią się liczono, dopóki tenże profesor powiedział oficjalnie, o kłamie iż szczepionki te nie będą ratować ludzkiego życia, został oddalony, gdyż nie pasuje do tego przewrotu nowego świata! Takich naukowców jest wielu, również i ten człowiek i wielu innych, napisali książki, by ludzkość przestrzec przed masową likwidacją, masowym mordem! Jak nawet z mediów głównego ścieku, nieraz dowiadujemy się o śmierci osób, które były młode, gdzie jakieś szczepienie jest absolutnym absurdem i te osoby zmarły w wyniku szczepienia, nie wspomnę ile osób leży w domach, po wylewach i ogólnie zatorach spowodowanych szczepieniem?! Natomiast media głównego ścieku, zaczęły wymyślać, że np 32 kobieta, która postanowiła się zaszczepić, która była zdrowa, naraz umiera po wyszczepieniu, a ci twierdzą, że to nie szczepienie?!! To jest przecież system totalitarnego reżimu!!! Ludzie czy wam rozumy tymi PCR testami zniszczono?!! Więc ci którzy tak ochotniczo chcą iść na tamten świat, życzyłbym im,by jak już słuchali specjalistów i to z wolnych mediów, nie tych za 30 srebrników zakupionych, tylko tych, którzy ostrzegają przed masowym mordem!!!

  GromGrom14 godzin temu
 • Nie ma różnicy, kiedy te komórki zostały pobrane z "LEGALNIE" ZABITYCH DZIECI!!! Liczy się FAKT, że tak się stało i RZECZYWISTOŚĆ, że się z tych pobranych komórek korzysta!!! Zło jest złem i się NIE PRZEDAWNIA!!! Ratowanie życia nawet milionów, w oparciu o dokonane zło, nie może być usprawiedliwione! Nie można ratować życia za wszelką cenę, muszą być moralne Boże granice! Zwłoki mają być z szacunkiem traktowane i pochowane, a nie by coś z nich wyciągać czy robić na nich eksperymenty i to w dodatku bez zgody zmarłego! Dla PRAWDZIWEGO chrześcijanina życie doczesna nie jest największą wartością, a jedynie posłuszeństwo Bogu, bo to gwarantuje mu, nie doczesne, a WIECZNE życie! Nie wnikam już w to, czy rzeczywiście nic z martwego człowieka nie jest przenoszone ze szczepionką, bo wiemy, że wiedza naukowców jest OGRANICZONA i że są OMYLNI i ich zapewnieniom, nie można z tych powodów na 100% wierzyć! Wiara w naukowców źle się skończy, ale cóż, każdy jest kowalem swojego losu......Zgodnie z wolą Bożą, prowadźmy zdrowy styl życia, a unikniemy wielu chorób lub je lekko przejdziemy!!! Grzech - łamanie praw Bożych, pociąga za sobą chorobę i o tym trzeba pamiętać. Tabletki, szczepionki, itp. nie rozwiążą problemu, a jedynie powrót do PEŁNEGO posłuszeństwa Bogu. Przy czym należy pamiętać, że obecnie na Ziemi panuje grzech, a więc i choroby i śmierć, zatem i posłuszeństwo Bogu nie uchroni nas w pełni od konsekwencji grzechu i mogą się zdarzać choroby ale nie w takim wymiarze jakbyśmy dalej grzeszyli. Świat coraz bardziej grzeszy, co skutkuje coraz większą ilością chorób. To logiczna i oczywista zależność ale czy o tym się głośno mówi - NIE! Reklamuje się "lekarstwa" i wpaja się ludziom, że to one zapewnią im szczęście i długie życie i mogą sobie dalej grzeszyć. To KŁAMSTWO I ZWIEDZENIE i czas to pokazuje i pokaże.....!!! 2 Mojż 15:26 "I rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz."

  Nowa ZiemiaNowa Ziemia16 godzin temu
 • moralisci zro na codzien cialo jezusa i pijo krew kanibale

  Zbigniew MajszykZbigniew Majszyk20 godzin temu
 • Czyli wszyscy jesteśmy mutantami bo wszyscy byli szczepieni nie wiadomo czym przez lata i teraz ludzie 5o zombi o jeszcze gorzej się ma jak zaczną szczepić co miesiąc to będzie halloween na ulicach miast

  Dorota RobakDorota Robak20 godzin temu
 • Witam Male sprostowanie: AstraZeneka uzywa komorek z nerek szympansow do produkcji swojej szczepionki, proces dokladnie ten sam co w przypadku Polio, plus uzywa adenowirusa malpiego

  Claudia TerapistaClaudia TerapistaDzień temu
 • Komorki sa z abortowanych dzieci

  RORZANIEC DO MATKI BOZEJ BochenekRORZANIEC DO MATKI BOZEJ BochenekDzień temu
 • A może film o AstraZeneca

  MartynaMartynaDzień temu
 • Jak będziemy słuchać panów w sukienkach to w zimę będziemy w sandałach chodzić.

  eveNeveNDzień temu
 • Do częśći komentujących: chciałabym zauważyć, że episkopat ma pełne prawo wypowiadać się do wiernych w kwestii moralności, a poza tym on nie zakazał nigdzie brania tych szczepionek nikomu. On w ogóle nie ma notabene takiej władzy, nie rozkazuje ani nie nakazuje... Dobrze zapoznać się z tekstem źródłowym, zanim się o nim wypowie. I dziwne by było, żeby przedstawiciele danego wierzenia nie mieli sądów moralnych w tak ważnych kwestiach, to kuriozum im tego odmawiać.

  ichtisekichtisekDzień temu
 • Przepraszam bardzo, ale wydaje mi się Kasiu, że tracisz troszkę obiektywizm, za który tak CIę zawsze ceniłam. Za samą wartość merytoryczną w sprawie linii dziękuję, to cenna wiedza podana w przystępny sposób, ale proszę, nie mów, że nie chcesz wchodzić na temat poglądów episkopatu, kiedy nazywasz jego członków deprecjonująco ("panowie biskupi" pokazuje bardzo negatywny do nich stosunek językowo) oraz zarzucasz Kościołowi, któremu przewodzą, niewspieranie edukacji, gdy jest inaczej. no chyba że podasz na to jakieś fakty. Pomijam dorobek tej instytucji dla rozwoju całej nauki nowożytnej, w tym naszego języka, którego kształt zawdzięczamy właśnie dawnym księżom (do około XVI w.), ale i obecnie KK jest jak dotąd największą instytucją charytatywną na świecie, nikt nie łoży na wszelkie działania dorboczynny więcej, a do nich należy także szerzenie oświaty, i to nie tylko w Afryce czy Ameryce Południowej. Pierwszy przykład z brzegu - coraz liczniejsze szkolne placówki salezjańskie, o lepszym poziomie edukacji niż te pańswtowe. Byłoby mi miło, gdybyś nadal, jak miałaś to zawsze w zwyczaju, trzymała się faktów. A jeśli chcesz wyrażać swoje opinie, to masz pełne do tego prawo, ale nie nazywaj ich wtedy faktami. Piszę to nie tylko jako Twój subskrybent, ale także polonista, nauczyciel i autor naukowej książki. Oraz jako człowiek głęboko wierzący, znający dobrze blaski i cienie Kościoła, któremu przykrość sprawia podawanie nieprawdziwych informacji na jego temat na tak merytorycznym metodycznie kanale. POzdrawiam Cię ciepło!

  ichtisekichtisekDzień temu
 • Zapomniałas dokończyć,że te szczepionki na polio BYŁY zainfekowane wirusem SV40 (który jest kancerogenny dla ludzi),zaszczepiono ponad 100 mln ludzi w stanach miedzy 1952 a 1963 rokiem. U tych ludzi gdy doszło do nowotworów, izolowano nic innego jak wirusa SV40. Mogli zbadac lepiej te szczepionki? mogli. Czemu tego nie zrobili?

  Tom TomaszTom Tomasz2 dni temu
 • Pytanie bo nie znam Pani. Kim Pani jest z zawodu. Lekarzem wirusologiem, biotechnologiem czy taka jutuberka wiedzącą wszystko i nic.

  Gosia HGosia H3 dni temu
  • @Emilia dzięki

   Gosia HGosia HDzień temu
  • Z opisu kanału wynika, że jest biotechnologiem

   EmiliaEmiliaDzień temu
 • I co z tego, że pobrano tylko raz to nie jest moralna procedura nawet jeśli się użyje raz komórek osoby zamordowanej. Czy ktoś się pytał tych abortowamych dzieci o zgodę ? A może Pani by chciala żeby ktoś używał Pani ciala po śmierci na eksperymenty bez Pani zgody. Jest tez pewnie jakiś powód dla którego uzywa się komórek akurat abortowanych dzieci może takie dzieci muszą żyć w czasie pobierania komórek. Pewnie matka wcześniej wiedziala co się stanie z jej dzieckiem i przy okazji aborcji zwyczajnie je sprzedala na taką procedurę.

  P BP B3 dni temu
 • Szczepionki już są nieaktualne bo wirus zmutowal Więc się nie wysilaj

  Rysiek KowalczykRysiek Kowalczyk3 dni temu
 • @Kasia Gandor Trafiłam na Twój kanał przy okazji głębszych poszukiwań różnic pomiędzy szczepionkami... Teraz wiem czym się różnią, jeżeli mówimy o metodzie wytwarzania. Jak się to ma do działania? Czy po obu szczepionkach produkowane jest dokładnie to samo białko? Tak samo trwałe? Która ze szczepionek ma większe szanse powodzeina w przyszłości? Wydawać by się mogło, że AZ i JJ, wytwarzane bardziej "tradycyjnie" lepiej ochronią... czy nie?

  Ewa KozlowskaEwa Kozlowska4 dni temu
 • Linia komórkowa, nie wiem czemu ale przy

  Sonia DrungSonia Drung4 dni temu
 • Za często pokazujesz gest "cytat" rekami. To rozprasza i jest irytujące w odbiorze twej niekwestionowanej wiedzy;)

  Emma T.Emma T.4 dni temu
 • Mnie wystarczy stwierdzenie które pada w 5:33 "To rozróżnienie szczepionki które są wolne albo nie od owoców RZEKOMO ZŁEGO CZYNU...". Przysiągłbym ze na swoim kanale miałaś filmik w którym stwierdziłaś ze nauka potrafi stwierdzić, że życie ludzkie jest procesem które zaczyna się w chwili poczęcia, więc te komórki pobrano z zamordowanego człowieka co jest dość ważną informacją według mnie.

  Jacek KurlitJacek Kurlit4 dni temu
  • @Jacek Kurlit Wczytałeś się w oświadczenie. Jednak znajdą się tacy, którzy zobaczą krzykliwy nagłówek w mediach, który spłyca cały przekaz i wyjdą z założenia, że nie wolno i kropka. Mózg lubi sobie wszystko upraszczać, a jak dobrze wiemy świat nie jest czarno biały. Już i tak mamy jako społeczeństwo ogromny problem z fake newsami, a gdy poważne organizacje dodatkowo zniechęcają, to co ma takich ludzi zachęcić do szczepienia? Moim zdaniem to oświadczenie było po prostu nie na miejscu. Nic by się nie stało, gdyby zostało wydane kilka miesięcy później, gdy sytuacja faktycznie by była lepsza i można by było sobie takie dywagacje prowadzić. No ale dobra, stało się co się stało, nie zmieni tego nic.

   Kamil B.Kamil B.5 godzin temu
  • @Kamil B. Nie mogę się zgodzić ze aborcja to kwestia światopoglądowa, bo jeżeli tak by było to kradzieże i to czy karać morderstwa też jest kwestią światopoglądu. Tutaj sprawa jest dla mnie prosta, albo w wyniku aborcji zabija się człowieka i jest to morderstwo albo nie jest to człowiek i aborcja jest zabiegiem chirurgicznym. Nie ma tu miejsca na czyjś światopogląd według mnie. Zgodzę się natomiast z tym że konsensusu tutaj całkowitego nigdy nie będzie. Nie bardzo rozumiem co jest wątpliwe etycznie w wypowiedzi episkopatu na temat szczepionek? Rozumiem, że pewne sprawy zostały uproszczone w wypowiedzi episkopatu ale kongregacja nauki wiary ujęła to tak: "Podstawowym powodem dla uznania za godziwe moralnie stosowania tych szczepionek jest to, że współdziałanie (bierna współpraca materialna) w złu aborcji, z której pochodzą wspomniane linie komórkowe, ze strony osób, które używają powstałych z nich szczepionek, jest odległe. Moralny obowiązek unikania takiej biernej współpracy materialnej nie jest wiążący, jeśli istnieje poważne zagrożenie, takie jak niepohamowane w inny sposób rozprzestrzenianie się groźnego patogenu[3]: w tym przypadku pandemiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19..." To tylko fragment dłuższej wypowiedzi, więc chyba pokrywa się to z twoimi obawami o zahamowanie pandemii?

   Jacek KurlitJacek Kurlit5 godzin temu
  • @Jacek Kurlit Odnośnie aborcji to jest to kwestia światopoglądowa i (myślę, że się zgodzisz) całkowitego konsensusu na ten temat społeczeństwo nie wypracuje nigdy. Faktycznie, jeżeli chodzi o fragment z "rzekomo złym czynem", to autorka nie zachowała tutaj neutralności. Myślę jednak, że roztrząsanie takich sporów o linie komórkowe (przypominam, że filmik to bezpośrednia odpowiedź na oświadczenie episkopatu) w środku pandemii, która uśmierciła już grubo ponad 3 mln ludzi, i to jeszcze piastując najwyższe stanowiska w Kościele - a więc organizacji, której postanowienia wielu ludzi bierze za wyrocznię - jest co najmniej tak samo "wątpliwe etycznie" jak owa aborcja sprzed 30/40 lat. Pomyślmy tylko, ile osób może umrzeć na COVID tylko dlatego, że któryś z tych "ekspertów" uznał, że mu się szczepionka nie podoba i koniec.

   Kamil B.Kamil B.11 godzin temu
  • @Kamil B. Pytanie B wynika z pytania A i jest wnioskiem z tego co napisałeś tutaj " to mamy teraz wyrzucić do śmieci wszystkie szczepionki, jakimi jako ludzkość dysponujemy i doprowadzić do milionów zgonów na choroby, których potrafimy uniknąć" -> z tego można wnioskować że inne szczepionki bez użycia HEK nie powstają i dla wszystkie nadają się do wywalenia. Nie wiem czy to miałeś na myśli, myślę że nie, chodzi tutaj bardziej o hiperbole której użyłeś w tym stwierdzeniu. A co do twojej uwagi, wydaje mi się ze się nie rozumiemy. Bronisz produkcji szczepionek i ratunku milionów istnień, a ja mówię o moralności czynów aborcji, jeszcze raz podkreślam że wypowiedź była przeciwko stwierdzeniu "RZEKOMO ZŁEGO CZYNU". Czy gdyby aborcje były nielegalne (a według mnie powinny być) czy to znaczy że nie mielibyśmy dzisiaj szczepionek? Myślę że mielibyśmy, być może w przypadku poronienia należałoby zapytać rodziców czy można pobrać takie komórki do badań? Wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Posułże się tutaj przykładem podanym przez autorkę -> te komórki są jak narządy do przeszczepów od pewnego dawcy. Oczywiście można uratować komuś życie robiąc przeszczep serca, ale jest nie mała różnica miedzy tym, gdy dawca serca umarł i była zgoda na pobranie organu, a tym gdy dawce zabito i wzięto mu serce.

   Jacek KurlitJacek Kurlit14 godzin temu
  • @Jacek Kurlit Proszę zwróć uwagę, że tej aborcji nie dokonano po to, żeby pobrać tę komórkę, lecz dlatego, że taką decyzję podjęła jakaś tam matka w Holandii ponad 30 lat temu. Skoro jednak to się stało, to jakoby przy okazji pobrano tę komórkę - jakby jej nie pobrano, nic by to nie zmieniło, a tak mamy linię, z której korzystamy od lat. To jest jednak różnica. Odnosząc się do a, w filmie autorka powiedziała, że szczepionki wyprodukowane na bazie *jednej* linii komórkowej (nie pamiętam czy to była w/w), uratowały miliony osób. Co do b to poprosiłbym o cytat z mojego postu, do którego to się odnosi bo niestety ja nie widzę związku.

   Kamil B.Kamil B.15 godzin temu
 • No z tego co sprawdzałam to tych płodów było wiecej dużo więcej i narządy byly pobierane od żywych jeszcze dzieci bez znieczulenia. Szczepionki mozna inaczej produkowac np na drożdżach. Moze o tym zrobi Pani program.

  Melisa WalerianaMelisa Waleriana5 dni temu
 • Szxzypienia to apogeum nauki zaraz po lobotomii i onkologii. Aborcja to samo dobro, farmacja dokonala mega postepu ludzie wszystkie sa juz zdrowe silne i wcale nie biedniejsze o zyski farmancji. Hurra szczepmy sie 12 dawkami co rok, najlepiej z rtecia aluminium i zywica utwardzana

  quant2011quant20115 dni temu
 • gdyby nie powszechność aborcji nie mielibyśmy tych wspaniałych preparatów

  Petr LoleckoPetr Lolecko6 dni temu
 • A czy komórek dobrych do stworzenia linii komórkowej nie można by pobrać nieinwazyjnie od noworodka, choćby z krwi pępowinowej ? Oczywiście za zgodą rodziców. Pewnie jest powód dla którego tak się nie robi :)

  Łukasz JackowskiŁukasz Jackowski6 dni temu
 • Czy może Pani powiedzie kto i kiedy wyizolował DNA wirusa powodującego COVID- 19 ?.

  Maria KozubskaMaria Kozubska7 dni temu
  • @Maria Kozubska jeszcze tego nie zrobila??? Gupia czy jaka? Epsteina milosnika nauki i filantropow tez kocha?

   quant2011quant20115 dni temu
  • @quant2011 "Spodziewam się, że dla dobra nauki ta pani się zaszczepi i relacji efektów na żywo" hahaha.

   Maria KozubskaMaria Kozubska5 dni temu
  • Hahaha. Spodziewasz sie naukowej odp od tej k.... czy belkotu lub zignorowania tej wogole malo waznej kwestii?

   quant2011quant20115 dni temu
 • Czy szczepionka (którakolwiek) działa skutecznie przeciw wszystkim mutacjom covida? Czy badania zakończą się w 2022 roku, więc jesteśmy w trakcie testów na "dość dużej" grupie badawczej? Czy każdy zaszczepiony nie powinien podpisać oświadczenia, że jest świadomy udziału w eksperymencie medycznym? Nie liczę na odpowiedzi. Pozdrawiam ;)

  mmgg0608mmgg06087 dni temu
  • Przemilczy. Popatrz ile w tym kraju parszywego oszustwa. Katolicyzm pelnym ryjem zamaskowanym na wieki wiekow amen

   quant2011quant20115 dni temu
 • Panowie z Episkopatu? Może trochę więcej szacunku wobec duchownych, którzy dbają o to, aby prowadzić ludzi do Boga. Oczywiste jest, że żaden wierzący i praktykujący katolik nie może popierać tego i podobnych sposobów tworzenia szczepionek opartych o linię komórkowa abortowanych płodów. Aborcja to morderstwo dziecka nienarodzonego. Chciałbym poznać ukryte cele tych pseudonaukowców...

  2002konradp2002konradp8 dni temu
  • Co jest nieuprzejmego w określeniu "panowie z episkopatu"?

   Lubię kotyLubię koty7 dni temu
 • Myślę na ten temat, że pingwiny są ostatnimi, którzy powinni się wypowiadać na ten temat.

  Axl Knight who says NIAxl Knight who says NI8 dni temu
 • Jedynym celem naszego istnienia, jest zapewnienie replikacji genom zawartym w zapłodnionej komórce. Komórki każdego z nas muszą się organizować w ogromne struktury, które narażone są na choroby , śmierć w wypadku itp. Komórki pochodzące od zdekomponowanych dzieci nie mają tego problemu , są hodowane w setkach laboratoriów . Tak naprawdę naukowcy, którzy pobrali te komórki zapewnili tym dzieciom nieśmiertelność. W najbliższej przyszłości zapewne będzie możliwość (jeżeli ktoś będzie chciał) przekształcenia tych komórek z powrotem w strukturę zwaną człowiekiem. Ja jakby była taka możliwość, pierwszy przeszedłbym w formę jednokomórkową. Nie wkurzał bym się, że znowu rachunki za śmieci urosły, że kręgosłup mnie boli, żarcie dostawałbym za darmo i o nic nie martwił, żyć nie umierać.

  Leszek PoreyskyLeszek Poreysky8 dni temu
 • Pisrdol pierdol ja poslucham3

  Marek MajochMarek Majoch9 dni temu
 • Ok ale pozostała jedna sprawa... ...Dlaczego 50% osób w komentarzach ma kobiece piersi na zdjęciech profilowych?

  Kolejowy Dolny ŚląskKolejowy Dolny Śląsk9 dni temu
 • Kasiu, czy gdybyś robiła kolejny film o szczepionce na Covid-19 to mogłabyś proszę poruszyć temat dwóch dawek szczepionki, lub dlaczego szczepionka J&J jest jednodawkowa, oraz jak wygląda skuteczność po pierwszej dawce? Czy po pierwszej dawce możemy spodziewać się już jakiejś odporności, czy z nadrobieniem zaległości społecznych zaczekać do drugiej dawki? Robisz mega robotę, tak trzymaj! ❤️

  Natalia SulimaNatalia Sulima9 dni temu
 • Niezła ściema. I oni myślą, że my uwierzymy w to, że to były dwie aborcje w latach 60 i 70? Serio? To ciekawe dlaczego Pfizer finansuje kliniki aborcyjne w USA. I ciekawe dlaczego ginie tak wiele dzieci na całym świecie i dlaczego jest tyle milionów aborcji (i co się dzieje z ciałami tych dzieci) i dlaczego ruch proaborcyjny jest opłacany przez miliardy dolarów. Serio mają nas za takich idiotów? Włączmy samodzielne myślenie i wyciągajmy sami wnioski. Przecież wiadomo, że jeśli pani Kasia mówiłaby coś przeciwko nim, to dawno byłaby zablokowana przez YT . Także ludzie - włączamy myślenie a wyłączamy opłacanych naukowców, którzy kryją ten system. Poszukajcie na amerykańskim YT o szczepionkach. Na polskim mało prawdy się dowiecie. Pozdrawiam.

  Ola 777Ola 7779 dni temu
 • Jeśli istnieje prawo moralnosci prócz prawa grawitacji to będziecie mieli zonka

  fredek kredekfredek kredek9 dni temu
 • Zamiast poświęcić energię na powrót do natury. To bezduszna kobieta wykorzystuje swoją urodę do kanibalizmu

  Ewa KamińskaujEwa Kamińskauj9 dni temu
  • Ani duszy ani mozgu ani serca- idealna osoba jako tuba korporacji :)))

   quant2011quant20115 dni temu
 • Bezduszna kobieta

  Ewa KamińskaujEwa Kamińskauj9 dni temu
 • dziękuję! Świetna i potrzebna robota!

  Maciej PawłowskiMaciej Pawłowski9 dni temu
 • Po pierwsze, to nie oświadczenie episkopatu tylko komisji episkopatu, po drugie, nie ma tam nic, z tego co w tytule, że niby w szczepionkach są komórki abortowanych dzieci, po trzecie nie rozumiem sarkazmu w stosunku do tych, którzy mają wątpliwości etyczne, a etyczność jakiegoś postępowania nie wynika z tego, że "coś tak się robi". Może warto zapoznać się z podejściem do człowieka w nauczaniu KK. Ma ono podbudowę filozoficzną. Poza tym kwestia etyki może być rozpatrywana niezależnie od kwestii religijnych. Nie namawiam do zmiany poglądów, tylko do większego dystansu i pokornego stwierdzenia, że uważam tak i tak bo to i to, ale nie wiem wszystkiego i do szacunku dla poglądów innych. Dziękuję za filmik, dzięki któremu złapałam fakty, których nie znałam i które mnie zaciekawiły. I PS. I uważam, że o kwestie etyczne warto pytać - co i czy wykorzystujemy w celu jaki rozpoznajemy jako dobry bądź jako zły. Choć w ocenie możemy się pomylić. Ale to już inna bajka. Pozdrawiam. I wszystkim życzę wszystkiego dobrego.

  Dorota SadurskaDorota Sadurska10 dni temu
 • Pani Katarzyno, referuje Pani bardzo trzezwo i wrecz oschle, pozornie bardzo profesjonanie. Pomijajac aspekty humanitarne i moralne, ktore wydaja sie w dzisiejszej tzw. nauce nie istniec, pzwole sobie na pare uwag, w formie pytan.Czy slyszala pani o exosomach? Czy wie pani, ze teoria wirusowa jest do tej pory nieudowodniona teoria? Czy wie pani co wchodzi w sklad tzw. adjuwantow dodawanych do szczepionek? Czy slyszala pani o cytokinetycznej kaskadzie? Takich pytan sa tysiace ale na tym poprzestane. Zycze zdrowia.

  Maria CierpickaMaria Cierpicka10 dni temu
  • Ona ma to gleboko w d... liczy sie tylko aby wlazic w tylek farmacji. Liżąc bez konca w tym otworku gownianym

   quant2011quant20115 dni temu
 • Myślę, że w PL mamy taki dziwny czas, że Episkopat i niektórzy deklarujący się jako tzw "głęboko wierzący katolicy" (tych boję się najbardziej) starają się być świętsi od papieża (pytanie od którego). W zasadzie mnie nie dziwi ich stanowisko, nie jest to pierwszy raz (zapewne nie ostatni) kiedy KK wypowiada się w sposób ignorancki, ogólnikowy, wprowadza zamieszanie w głowach swoich wiernych, a pozostała część społeczeństwa patrzy na to, najdelikatniej mówiąc, z politowaniem. Dwa, przekonaliśmy się też jak bardzo podwójne życie mogą prowadzić duchowni i do jak niegodziwych czynów sami się posuwają i właśnie tym bardziej śmieszny i przerażający zarazem jest ten komunikat. Powtórzę za profesorem Leociakiem - Kościół od dawna szkodzi.

  Naat ErNaat Er10 dni temu
 • Naprawdę dziewczyno wierzysz w to co mówisz

  Billy PistoletBilly Pistolet10 dni temu
  • A co tam oby kasa byla ;)

   quant2011quant20115 dni temu
 • Ale w komentarzach wylęgarnia foliarzy. "A kim ty jestes" "dr mengele byłby dumny" "astra zeneca gwiazda śmierci". Maja dosłownie film tłumaczący o co chodzi z komórkami z płodów, a oni i tak wiedzą lepiej bo altmedowy szaman na fb tak napisał.

  viaxon6viaxon611 dni temu
  • Bez obaw *owieczko* 😊 Bedziesz nastepna do szczepienia w sobie *PREPARATU MEDYCZNEGO* ^_^

   Wyslannik New World OrderWyslannik New World Order10 dni temu
 • Tkanki płodów ,do smiercionek,pobiera się z żywych płodów.Sa takie kliniki i filmy o tym.Najczesciej, są to tkanki pobierane z płuc i oczu

  Dernina MsdfgDernina Msdfg11 dni temu
 • dzięki Kasia za ten film! 💪🏻❤️

  OlaOla11 dni temu
 • Dr Mengele byłby dumny

  Ella FitzgeraldElla Fitzgerald11 dni temu
 • Dr Mengele byłby dumny

  Ella FitzgeraldElla Fitzgerald11 dni temu
 • Astra zeneca : gwiazdą śmierci . Kapitalna nazwa dla firmy od szczepionek Wirusy potrzebują żywiciela ? Światowe (nie)rządy posiadają miliardy żywicieli dla wirusów :-( 🔯💉🦠⚰️

  Michael KosMichael Kos11 dni temu
 • Episkopat wyraził się bardzo delikatnie o tej zmowie masonerii. Ta plandemia była przygotowana i projektowana od lat. Globaliści, czyli satanisci chcą w imię ochrony środowiska przewrócić świat do góry nogami. Żadnych eksperymentalnych szczepionek i zniewolenia przez tych ludzi!!!!

  Waldemar ManturWaldemar Mantur11 dni temu
  • Ale kasia uwaza ze musisz sie szczypic i koniec tematu

   quant2011quant20115 dni temu
 • Kasia jesteś boska 😉 , dzieki za ten film i nie tylko 👍

  MiroslawMiroslaw12 dni temu
 • A kim ty jesteś Kasiu.

  lukasz kosińskilukasz kosiński12 dni temu
 • Ciekawe czy ktos Ci płaci za opowiadanie takich dyrdymałów,czy to tak sama z siebie ;)

  For EduFor Edu12 dni temu
 • A jest proof of stake tych komórek jakbym chciał stakowac?

  Crypto CostaCrypto Costa12 dni temu
 • Wszyscy uwierzyli . Dwa płody wystarczyły na wszystkie laboratoria świata. Genialne, Nobel pewnie już przyznany.

  Dariusz MedDariusz Med12 dni temu
 • Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

  bowen voowybowen voowy12 dni temu
 • Dla episkopatu wszystko jest złe - szczepionki wektorowe złe, WOŚP zły, antykoncepcja zła a ja się pytam ile istnień uratował episkopat?

  Łukasz KrychŁukasz Krych12 dni temu
 • Co za różnica ,jest to jest kopia komórki płodu bo zawiera materiał genetyczny innego stworzenia . Czy można nazwać kanibalizmem tych ludzi którzy by jedli np wychodowane mięso z kopii komórek ludzkiego płodu ? Moja odpowiedz brzmi tak

  Dariusz KołakowskiDariusz Kołakowski12 dni temu
 • To może Twój płód na początek. Chociaż myślę,że nie miałabyś z tym problemu.

  Dariusz MedDariusz Med12 dni temu
 • Abortystka - może z płodu Twojego dziecka - które ZABIJESZ?

  Lech ChmelewskiLech Chmelewski13 dni temu
  • @Lubię koty Nie, nie lubie soju z makreli...

   Wyslannik New World OrderWyslannik New World Order12 dni temu
  • @Wyslannik New World Order A gdzie ja pisałam cokolwiek o świadczeniu usług? Kurde czytanie ze zrozumieniem się kłania.

   Lubię kotyLubię koty12 dni temu
  • @Lubię koty Nie, dziekuje nie potrzebuje panskich uslug ^_^

   Wyslannik New World OrderWyslannik New World Order12 dni temu
  • @Wyslannik New World Order Ja nie wierzę w płaska ziemię lol. Jak nie umiesz wniosków wyciągnąć z prostych zdań to się się nie udzielaj.

   Lubię kotyLubię koty12 dni temu
  • @Lubię koty Wierz sobie w Plaska ziemie..

   Wyslannik New World OrderWyslannik New World Order12 dni temu
 • Dziewczyna, której episkopat do pięt nie dorasta w wiedzy i erudycji 🤷

  małgosia sandeckamałgosia sandecka13 dni temu
  • @małgosia sandecka A ileż ona ma lat, że nie można jej nazwać kobietą? W każdym razie ktoś taki jak ona nie ma szans skasować instytucji z wieloletnim doświadczeniem. A Ciebie chyba ochrzcili i należysz też do tej wiary, więc skąd w Tobie ta nienawiść?

   AntagoniuszAntagoniusz11 dni temu
  • @Antagoniusz "Kobieta w jej wieku", wykształcona, z otwartym umysłem, z łatwością skasuje gremium aroganckich obskurantów (są w tej instytucji nieliczne wyjątki), zdemoralizowanych i narcystycznych, kompletnie oderwanych od rzeczywistości i wiedzy naukowej, a także od duchowości Jezusa.

   małgosia sandeckamałgosia sandecka11 dni temu
  • Poważnie uważasz, że kobieta w jej wieku skasuje instytucję o takich tradycjach w wiedzy i erudycji? Ja szczerze wątpię.

   AntagoniuszAntagoniusz12 dni temu
 • Jak episkopat śmie wypowiadać się na jakikolwiek naukowy temat. Żeby się wypowiadać trzeba mieć odpowiednią wiedzę a nie doktorat z foliarstwa i gównowiedzy.

  Milo 2607Milo 260713 dni temu
  • Oj, tak bo kazdy kto ma inne zdanie i nie podaza za "oficjalna narracja" to odrazu foliarz, szur, plaskoziemiec... 🤣😂🤣

   Wyslannik New World OrderWyslannik New World Order12 dni temu
 • nie dla tych szczepionek

  Iwonna LasmanowiczIwonna Lasmanowicz13 dni temu
 • Linia komórkowa pobrana od zamordowanego płodu, szok.

  Grażyna KrawczykGrażyna Krawczyk13 dni temu
  • Módlmy się za Polskę.

   Grażyna KrawczykGrażyna Krawczyk13 dni temu
 • model/producent/materiał? :)

  opzz xsinopzz xsin13 dni temu
 • LOL. Zanim cokolwiek powiesz, sprawdź lepiej Geert Vanden Bossche....

  Sara TakishaSara Takisha13 dni temu
 • A zatem Episkopat zrobił to co powinien i chwała mu za to

  Waldemar CzarneckiWaldemar Czarnecki13 dni temu
 • Dokumenty należy czytać w całości a nie wyrywać zdanie z kontekstu!

  Waldemar CzarneckiWaldemar Czarnecki13 dni temu
 • Trzeba bowiem pamiętać, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej.

  Waldemar CzarneckiWaldemar Czarnecki13 dni temu
 • Mądrze prawisz😊

  Just MeJust Me13 dni temu
 • Episkopat zdradził Boga i wiernych przeszedł na złą stronę, oszukują wiernych siebie i Boga Faryzeusze co.innego nauczają a co innego robią.

  Marian MularczykMarian Mularczyk13 dni temu
 • Bardzo ważny i potrzebny filmik dzięki za niego. Szymon mówi, Adam Szustak pewnie inni się powołują na niego itp. Rozbawienie w pewnych moment bardzo znaczące uważam. Ktoś mega wierzący pewnie by nie powiedział matka natura, a Bóg stworzył i terminacja ciąż a coś o zabiciu ale to są szczegóły stylistyczne.

  Piotr SzczerbińskiPiotr Szczerbiński13 dni temu
 • A jednak!!!

  Traker SamTraker Sam14 dni temu
 • Swietnie wytłumaczone :)

  Agnieszka F.Agnieszka F.14 dni temu
 • Otóż z oficjalnego raportu brytyjskiego rządu na dzień 5 kwietnia 2021 r. dowiadujemy się o 132 528 niepożądanych skutkach poszczepiennych, wśród których 847 to ZGONY. Liczne zdarzenia zakrzepowo-zatorowe skutkują udarami mózgu, zawałami serca i zatrzymaniem krążenia. Były też anafilaksje czyli ciężkie, zagrażające życiu reakcje alergiczne, paraliże twarzy (porażenie Bella), trwałe, obustronne utraty wzroku, nagłe zaniki słuchu i poronienia. Nie lepiej jest w USA, gdzie dowiadujemy się o 2342 zgonach, 502 zawałach serca, 3145 ciężkich reakcjach alergicznych, 412 wstrząsach anafilaktycznych, 941 przypadkach trwałej niepełnosprawności i 84 poronieniach To wierzchołek góry lodowej, bo w USA zgłaszany jest mniej niż 1% skutków poszczepiennych. A zatem te cyfry należałoby pomnożyć co najmniej przez sto, co oznacza, że szczepionki zabijaja więcej ludzi niż sam wirus.

  Mariusz DymińskiMariusz Dymiński14 dni temu
 • Te płody służą do barbarzyńskich celów naukowcom.

  święty archaniołświęty archanioł14 dni temu
 • chodzi ze w zyłe dostajecie komórki abortowanych płodów i jad zaby - POLECA paniz okienka. ale Ty piękna i mądra - zrób ssobie zastrzyk Astra-Zeneka jak reklamujesz te góogwn--o

  OpcjaSpoleczna - VideoblogOpcjaSpoleczna - Videoblog14 dni temu
 • Tak czy inaczej, Astra i J&J są tymi szczepionkami, które są najbardziej krytykowane i podważane ze względu na skutki uboczne. Nie biorę. Nie szczepię się tym badziewiem.

  Alma MaterAlma Mater14 dni temu
 • Bardzo pouczajacy filmik. Dziękuję. Jeśli chodzi o ten episkopat to mam wrażenie że ludzie nie do końca rozumieją że ogólne zalecenie jest takie aby sie szczepic bo tak trzeba.

  Daria .ShDaria .Sh14 dni temu
 • Krótko i przystępnie - oby chociaż jednej osobie, która nie była pewna rozjaśniło to w głowie.

  SpalonaArtystkaSpalonaArtystka14 dni temu
 • [Q&A] zaryzykuję że dostanę odpowiedź. producenci szczepionek podają że druga dawka ma byc podaba po 2 tygodniach (chyba) natomiast u nas zwiększono okres do 6 tygodni a oststnio nawet słyszałem ze do 12. czy to bezpieczne dla zyskania odporności? czy uzyska sie taką jaka była deklarowana?

  Slawek hSlawek h14 dni temu
 • A ty czemu taka uśmiechnięta.

  Tadeusz TadekTadeusz Tadek14 dni temu
 • Po pierwsze akurat episkopat stwierdził dokładnie odwrotnie. Czyli że można się szczepić. Czyli widać jak przyswajasz informacje. Po drugie fakt że aborcja nastąpiła 40 lat temu nie ma znaczenia dla rozważań etycznych. Bo jak ktoś ukradnie a ty kupisz kradzione ze świadomością że kradzione to jesteś przestępcą. Po trzecie nie wszystkie szczepionki są tak produkowane. Po czwarte tylko nieliczne szczepionki pomagają, czy też chronią.

  Adam MollAdam Moll14 dni temu
 • Świetnie i błyskotliwie. Matka Natura, a nie Pan Bóg, terminacja ciąży, a nie żadna aborcja, płód a nie dziecko. Płody są takie czyste... Skończmy wreszcie z ciemnogrodem i zacznijmy normalnie żyć ;-)

  tomekgnutomekgnu14 dni temu
 • Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

  Jakub LJakub L14 dni temu
 • Dobrze gadasz jeśli chodzi o szczepionkę na grypę... Z szczepionka na covid19 to niema nic wspólnego....

  roborobo14 dni temu
 • 💸

  AngelosAngelos14 dni temu
 • Oj biada Wam wszystkim ,ktorzy ratujecie zycie na zyciu niewinnych dzieci.Szczepionka nie da wam zycia wiecznego,te szczepionki usmiercaja cale narody,nie buduje sie szczescia na czyims nieszczesciu.Jak mozna wierzyc w to, ze dwa plody wnosza dobro dla swiata.Klania sie lektura "Moralnosc pani dulskiej.

  ewa krakusewa krakus14 dni temu
  • xd

   AuRuSAuRuS14 dni temu
 • Kasiu czyli można spokojnie przyjąć cos "w nasze ramionko..." dzięki za rozwianie wątpliwości.

  Andrzej GryglewiczAndrzej Gryglewicz14 dni temu
  • @ANNA ANNA Jakieś źródło tych wypowiedzi naukowców? Czy masz jakąkolwiek wiedzę na temat tego, jak wyglądają badania szczepionek przed wprowadzeniem? Jaki właściwie masz cel w zniechęcaniu innych do przyjmowania jedynego leku, jaki mamy na tę epidemię?

   Kamil B.Kamil B.Dzień temu
  • Czy uwazasz, ze np. w dunskim rzadzie zasiadaja glupcy i dlatego wycofano astre raz na zawsze z obiegu? Mieli pewnie do tego wiele powodow. Mozesz sluchac bajeczek Kasi, ale to cos jest eksperymentem z bardzo wieloma niewiadomymi a juz absolutnie nieznane sa pozne skutki podania tych substancji. Juz teraz naukowcy mowia o tym, ze otwieraja krew/mozg bariere, co zwykle doprowadza do rozwoju chorob degeneracyjneych mozgu. Straszne! Mozesz sluchac baj-baju, ale niekoniecznie wyladujesz w raju.

   ANNA ANNAANNA ANNA12 dni temu
 • Episkopat wie, że dzwoni, ale nie wie, w którym kościele... :)

  sotuur aeeisotuur aeei14 dni temu
 • Kasia jestes fajna ale promujesz kastracje ludzkosci. Prosze zdobadz wiedze.

  Mila RadaMila Rada15 dni temu
  • @AuRuS .....wlasnie ze sie klei . Zaszczepieni ludzie nadal choruja na kowida, testy okazaly sie farsa a 5G i statelity bronia przeciwko ludzkosci a ludzie dalej nie potrafia logicznie myslec. Wierzcie nadal mediom oplacanym przez oprawcow. ...

   Mila RadaMila Rada9 dni temu
  • ale sie odkleiło

   AuRuSAuRuS14 dni temu
 • NIE SZCZEPCIE SIE a jesli musicie to tylko JOHNSON & JOHNSON. Pozostale szczepionki sa preparatami eksperymentalnymi na ludzkosci . Zostawmy ratowanie lozysk RATUJMY LUDZI.

  Mila RadaMila Rada15 dni temu
 • ABSOLUTNIE NICZYM SIE NIE SZCZEPIC A JESLI JUZ KTOS MUISI TO JEDYNE SZCZEPIONKA JEST Johnson & Johnson zadna inna . Pozostale to preparaty ekseperymentalne. !!!!!!!....zmutuja ludzi . Episkopatowi NIE UFAC bo to mordercy tak jak papiez Franciszek. Zamiast bronic przed znamieniem Bestii (szczepionki i paszport) to je promuja). Episkopat to mordercy ludzkosci i zdrajcy Boga.

  Mila RadaMila Rada15 dni temu
 • To nie jest szczepionka tylko produkt monekularny ,służy jako eksperyment na ludzkości . Ma za zadanie produkowanie w nieskończoność przeciwciał ,na wirus z wuchan ,którego już niema bo sie daaaawno zmutował na wirus brytyjski ,czy jakiś tam . Produkowanie w nieskończoność przeciwciał tylko na tego wirusa ,którego niema pokaże skutki za jakiś czas . Ci co poddali ludzi na ten haniebny eksperyment ,nie są zainteresowani naszym zdrowiem tylko swoimi badaniami. W jakim celu....hmmm totalnej kontroli. zobaczcie ostatni filmik Pitonia z Ziębą

  Krystyna LorencKrystyna Lorenc15 dni temu
 • Szczepionki na covid wymyślono do depopulacji ludzkości

  Wojtek hWojtek h15 dni temu
  • Jeśli już to aby pozbyć się takich idiotów jak ty.

   Kolejowy Dolny ŚląskKolejowy Dolny Śląsk9 dni temu
 • Kolejna młodociana mądrala, szkoda oglądać. Ile ci pisiory płacą !?.

  R KR K15 dni temu
  • Jeśli ma dzieci to min 500 zł miesięcznie ale co to ma do szczepionek?

   Kolejowy Dolny ŚląskKolejowy Dolny Śląsk9 dni temu
 • Czy Kasia jest lewakiem? kowidianką? Takie odnoszę wrażenie, gdy na nią patrzę i słucham tej zmanierowanej propagandystycznej mowy...

  Paszczak z DolinyPaszczak z Doliny15 dni temu
 • Do rzeczy, bo nie bédé tego ogládal. Jesteś za ''szczepieniem'', czy przeciw, bo nie wiem, jaką łapkę dać.

  Paszczak z DolinyPaszczak z Doliny15 dni temu
 • Warto podkreślić również, że episkopat nie zakazał używać danej szczepionki, tylko doradził, aby w miarę możliwości szczepić się phizerem. Jeśli mamy do wyboru brak szczepionki, a szczepionkę z martwego młodu tak czy siak należy się zaszczepić. Szkoda, że ta perspektywa nie została przedstawiona w filmie, a jednostronny głos przeciwny i narracja poprowadzona w tradycyjny sposób „Kościół jest zły”. Polecam najpierw zapoznać się z tematem a dopiero później nagrywać film. Fragment do którego się odniosłem: „Powyższy etap analiz daje się więc streścić następująco: jeżeli nie ma innych szczepionek, wolno stosować te, które są dostępne (por. Nota na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19, nr 2), czyniąc jednocześnie naciski na firmy farmaceutyczne i struktury opieki zdrowotnej, aby postarały się o szczepionki nie budzące zastrzeżeń moralnych.”

  Jan JasiekJan Jasiek15 dni temu
  • Pomijam już fakt, że jako źródło podany jest onet, co jest śmieszne

   Jan JasiekJan Jasiek15 dni temu
 • O Boże ile tu foliarzy xDDD

  Kamil PoterKamil Poter15 dni temu
  • @Kamil Poter jest plus antyszczepionkowców. W końcu mogą zachorować i wymrzeć.

   Kolejowy Dolny ŚląskKolejowy Dolny Śląsk9 dni temu
  • A spójrz ile osób ma kobiecie piersi na profilowym.

   Kolejowy Dolny ŚląskKolejowy Dolny Śląsk9 dni temu
  • @Wyslannik New World Order nie wierzę w dobroć rządu, ale w rozum i naukę. Moi rodzice już są zaszczepieni, ja zapisuję się za kilka dni. Na Covid zmarła moja sąsiadka i ojciec najlepszego przyjaciela mojego taty, a kilka osób z mojej rodziny i znajomych ciężko przechorowało tą chorobę. Trzeba się szczepić aby ta okropna choroba wreszcie przestała się rozprzestrzeniać.

   Kamil PoterKamil Poter13 dni temu
  • Wierz dalej w "dobroc" rzadu a napewno przezyjesz *Owieczko* 🤣

   Wyslannik New World OrderWyslannik New World Order14 dni temu
PLworld