Dlaczego PZW BOI SIĘ oddać SPOŁECZNĄ STRAŻ RYBACKĄ ?

23 paź 2020
29 412 wyświetleń

Dlaczego PZW BOI SIĘ oddać SPOŁECZNĄ STRAŻ RYBACKĄ ?
[MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE]
Facebook - facebook.com/wedkarskap/
Instagram - instagram.com/wedkarskap/
[CZYM NAGRYWAMY]
Kamera Sony PXW-FS5 : tinyurl.com/yxv53erl
Kamera Sony FDR-AX100 : tinyurl.com/ybr94xfh
Kamera GoPro Hero 6 Black : tinyurl.com/yatat7dh
Dron DJI Mavic Air : tinyurl.com/y5osdfqy
Mikroporty Saramonic UwMic9 : tinyurl.com/y8zssa5z
Mikrofon RODE NTG1 : tinyurl.com/y76ragls
Statyw Videomate 638/F x2 : tinyurl.com/ydaowqzo
Slider Kameleon SLK94 : tinyurl.com/y6bru54z
Statyw SLTN : tinyurl.com/y2fqcmxo
Flycam DSLR Nano HD : tinyurl.com/y4so6zlx
Lampa Aputure Amaran AL-H160 : tinyurl.com/y8pe6rq9
[O NAS]
Wędkarstwo w obiektywie naszej kamery to relacje z wypraw wędkarskich podczas, których łowimy ryby drapieżne takie jak sandacz, szczupak, okoń, boleń oraz ryby spokojnego żeru takie jak kleń, jaź, płoć, leszcz, lin, karaś. Nie jest nam obcy spinning, metoda spławikowa, gruntowa czy podlodowa. W naszych filmach staramy się przekazać wiedzę wędkarską oraz promować kulturę zachowania nad wodą. Na kanale zajmujemy się również publicystyką związaną z tematem wędkarstwa oraz tworzeniem relacji z wydarzeń i zawodów wędkarskich.
[TAGI]
#wędkarstwo #pzw #toruń #zarybienia

Komentarze
 • Kolego mówisz coś o czym nie masz zielonego pojęcia. Na dzień dzisiejszy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Społeczna Straż Rybacka jest organem niezależnym od PZW. Jedyną zależnością może być na samym początku tylko i wyłącznie powołanie przez PZW SSR. Na tym nadzór i zależność się kończy. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym specjalistyczny nadzór na Społeczną Strażą Rybacką pełni wojewoda (nie PZW jako uprawniony do rybactwa) poprzez wojewódzkiego komendanta Państwowej Straży Rybackiej, a odpowiedzialność za jednostkę ponosi komendant powiatowy SSR danego powiatu, który jest mianowany do tej funkcji przez starostwo. Oczywiście PZW może rekomendować daną osobę na to stanowisko, która również może i najczęściej jest członkiem PZW, ale nie może jej później kontrolować, ani odwołać (tzn. cofnąć rekomendacji) bezpodstawnie. Nie wiem, jak w Twoim Okręgu, ale w Lublinie, gdzie ja mam okazję działać PZW dotuje aktywne jednostki SSR zarówno w kwestii finansowej (4% ze składki na ochronę dla jednostki w kole), jak i czasem w sprzęt typu silnik, łódź, quad. Są to dotacje dobrowolne. SSR mimo tych dotacji nie jest zobowiązana do kontroli tylko i wyłącznie wód PZW, może to robić na wszystkich wodach na terenie swojego działania, także może kontrolować zarybienia, ale tylko w zakresie czy obcy lub zabroniony gatunek (typu pstrąg tęczowy, karaś srebrzysty itp.) nie jest wpuszczany do wód państwowych będących w obwodzie rybackim. Do kontroli w zakresie zgodności gatunku, wagi, która jest zawarta w umowie jest inspektor z instytucji Wody Polskie. Oprócz dotacji ze strony PZW co bardziej kreatywni komendanci powiatowi starają się (czasem skutecznie) o pieniądze ze starostw, które de facto w tym temacie powinny być bardziej odpowiedzialne. Zmiany, które są proponowane, tj. przeniesienie wszystkiego pod ministerstwo niekoniecznie może prowadzić do lepszego, choć pewne zmiany mi się podobają. Nie wiązał bym tego z większą niezależnością od PZW niż jest obecnie, bo jak Ci się wydaje czy w SIP będą ludzie spoza PZW? Będzie na tylu chętnych nie związanych ze związkiem, aby na jego rzecz pracować za darmo nierzadko ryzykując przy tym zdrowie? Myślisz, że taki Społeczny Inspektor Przyrody będzie miał ustawowe uprawnienia, aby ważyć ryby i sprawdzać protokoły zarybień wykonywanych przez PZW? Jeżeli tak, to jesteś w błędzie. Z tego co się orientuje poza dodatkową możliwością pisania mandatów, oraz legitymowania zakres uprawnień będzie ten sam co ma obecnie SSR.

  ZalewZemborzycki.comZalewZemborzycki.com3 dni temu
 • wystąpcie z PZW,nie płaćcie składek ,niech zbankrutują.

  Marek HarmakMarek Harmak6 dni temu
 • Cała prawda o PZW

  Kamil KiszkoKamil Kiszko9 dni temu
 • Powalił Cię walka z wiatrakami jak Ci się nie podoba to nie płać konwersja czeka

  Janusz ParszywkaJanusz ParszywkaMiesiąc temu
 • PZW to największy szkodnik w polskich wodach.

  Mr FishMr FishMiesiąc temu
 • Około 200 mln zł rocznie ma do dyspozycji PZW. Takim budżetem dysponują. Jeśli nawet uda się przytulić mały procent od tej kwoty to wszystko tłumaczy.

  Mr FishMr FishMiesiąc temu
 • PZW to zombie i szczerze mówiąc bardzo ubolewam nad tym, że muszę płacić składkę członkowską i utrzymywać jego istnienie.

  Łukasz DąbrowskiŁukasz DąbrowskiMiesiąc temu
 • 👏👏👏

  Eugeniusz MaciejczykEugeniusz MaciejczykMiesiąc temu
 • Tak tak... Dobrze Pan mówi... Tam się setki milionów złotych przewija... To jest mafia.. To trzeba sobie wprost powiedzieć

  mariusz rowickimariusz rowickiMiesiąc temu
 • Betonowa mafia. Nie do ruszenia.

  Krzysztof GorolKrzysztof GorolMiesiąc temu
 • Walka z wiatrakami! Zobaczcie film na moim kanale na temat PZW który wyjaśnia wszystko.

  JRWW Jak Ryba w WodzieJRWW Jak Ryba w WodzieMiesiąc temu
 • Brawo, wszystko się zgadza.

  robert wądołowskirobert wądołowskiMiesiąc temu
 • Kolego SSR nigdy nie podlegało pod PZW

  Karol JankowskiKarol JankowskiMiesiąc temu
 • Chciał bym bardzo aby ssr było wspierane jak tylko się da.... Pozdro

  Krzysztof GrabowskiKrzysztof GrabowskiMiesiąc temu
 • PZW to banda złodziei i oszustów!!!!

  RODRODMiesiąc temu
 • przestańcie płacić składki i po problemie

  shimano1410shimano1410Miesiąc temu
 • Pokomunistyczna organizacja , tak jak polskie sądy

  Mieczysław HibnerMieczysław HibnerMiesiąc temu
 • Być może jest na SSR przekazana z góry jakaś pula pieniędzy, która w momencie rozwiązania straży lub przekazania jej komuś innemu "przepadnie" i tu jest największy ból.

  Roger SikoraRoger SikoraMiesiąc temu
 • Łowię w Warszawie od lat 80-tych. Byłem kontrolowany jeden raz. Przez Policjanta nad Wisłą.

  janusz puneiljanusz puneilMiesiąc temu
 • Państwo w państwie, PZW w PZW

  Damian DamianDamian DamianMiesiąc temu
 • Jedyny gość który mówi prawdę !! Nie chce niczego sprzedac , nie lokuje produktu i jest wiarygodny !!

  kendzier7kendzier7Miesiąc temu
 • Wszędzie dobrze w domu najlepiej 😉

  Łukasz 424Łukasz 424Miesiąc temu
 • Taka sama kasta jak sądy.Też się sami rządzą,też się mieli sami kontrolować,oczyszczać bla bla Niestety dopóki w zarządzie będą siedzieć dziadki z PRL tzw. "betony" to nic się tam nie zmieni..Siedzą i pierdolą w stołki, są jak przyspawani i nic ich nie rusza.Wybierają wszystko do dna jak leci a jak ryba nie bierze(bo jej tam nie ma) to winę zwalają na wędkarzy ,że nie umią łapać...żenua PZW-Polski Związek Wyłudzeń takie określenie panuje w całej Polsce.Kolejna złodziejska instytucja,a karta co rok droższa.Ryb coraz mniej no to o co chodzi?Widać że chujowy gospodarz..

  ThePiotr28ThePiotr28Miesiąc temu
 • Ją jestem w SSRce. Okręg PZW Piotrków Trybunalski wg nie sponsoruje SSRki. Okreg PZW Piotrków Tryb. Sami postSowieci.

  Łukasz ZieleniakŁukasz ZieleniakMiesiąc temu
 • Kolego PZW owszem ma swoje wady ale co do zarybienia jesteś w totalnym błędzie dla każdej wody jest operat wodno prawny który opracował ichtiolog. Zawiera on plan jaką rybę w jakiej ilości i kiedy można ją wpuścić. Kontrolę nad tym ma Rzgw. I wody Polskie. Ponad to każdy!! członek koła ma prawo uczestniczyć w wykonywaniu zarybienia !!!. Wiem bo jeżdżę na takie akcje właśnie z tego powodu. Są miejsca gdzie ten narybek trzeba nosić w wiaderkach lub w workach bo samochód nie dojdzie, a gdzie reszta członków gdy trzeba pomóc SPOłECZNIE. Siedzą i pirdo.... Kacapoły za przeproszeniem. Ja należę do PZW Elbląg koło nr4 Kwidzyn.Jak trzeba pomóc Sprzątać jeziora że śmieci psełdo wędkarzy też gdzie w tedy jesteście.. Wstyd .

  k1 s2k1 s2Miesiąc temu
 • Koledzy powstrzymajcie się od wpłacania kasy do PZW i sami własnymi rękami je zlikwidujecie! Gadaniem nic nie zmienicie liczą się czyny! Emeryci glosują wiernie bo mają 50% zniżki i nie chcą zmian! Zacznijcie od równych warunków dla wszystkich wędkarzy. Emeryt ma czas i łowi częściej niż przeciętny wędkarz i ta mentalność z minionej epoki pustej lodówki....

  Jan WicherJan WicherMiesiąc temu
 • ostatnio popularne słowo "WYPIERDALAĆ" Jest tu jak najbardziej na miejscu...

  Arkadiusz PaciorekArkadiusz PaciorekMiesiąc temu
 • Co kałurza to Prezes to się powinno skończyć jedna karta na cały kraj

  Piotr LewandowskiPiotr LewandowskiMiesiąc temu
 • Naprawdę nie wiem o co temu koledze chodziło. Wysłuchałem jego filmiku z uwagą. Jedno co mogłem wywnioskować to to, że kolega ma żal, że nikt nie kontroluje PZW (zapewne chodzi mu o kontrole zewnętrzne) . Jeżeli o to chodzi to kolega się myli. Polecam tekst ustawy "Prawo o stowarzyszeniach" Bo może kolega nie wiedzieć, że PZW jest stowarzyszeniem. Każdy ma prawo być członkiem PZW oraz każdy ma prawo się z PZW wypisać. Krytyka jest dobra, jeżeli się wie co się krytykuje! Jestem wędkarzem od młodych lat, przeszedłem karty wędkarskie zezwalające wędkować w całym kraju, były Okręgi PZW tylko po jednym w województwie (teraz w moim województwie są aż trzy Okręgi) nie było zezwoleń, rejestracji połowów. Ryb było o wiele więcej niż teraz. A straż rybacka była od początku istnienia PZW. Nigdy nie byłem członkiem straży rybackiej ani władz PZW a wędkarstwo postrzegam jako hobby. Krytykujmy konstruktywnie, ale nie pomawiajmy innych kolegów wędkarzy! Skoro kolega jest wędkarzem (domyślam się) to warto być też czynnym działaczem w Kole, Okręgu, bo tylko tak można coś zmienić w PZW.

  Tadeusz ZTadeusz ZMiesiąc temu
 • PZW kłamie

  Piotr LewandowskiPiotr LewandowskiMiesiąc temu
 • po co to w ogóle istnieje mam ochotę po łowić idę i łowie jak do lasu idę i zbieram grzyby czy na łąkę zioła

  tadeusz wójciktadeusz wójcikMiesiąc temu
 • Musze jeszcze coś dodać,nasza straż jest wyposażona dobrze ,współpraca miedzy starostwem ,kołem macierzystym i okregiem skutkuje wynikami a co do sprzetu PSR może nam zazdroscić,wiele kół nie umie lub nie chce miec strazy przy kole bo to jest kłopot ,zwłaszcza dla małych kół...Trzeba wpólpracować z lokalnymi władzami ,ale to nie zawsze spotyka sie z przychylnym odzewem ..

  Krzysztof WojtynowskiKrzysztof WojtynowskiMiesiąc temu
 • powinni byc kontrolowani z zewnatrz wtedy bedzie pozadek a tak pzw robi co chce nie zarybiaja ale klusuja odlawiaja rybe z lowisk za ktore skladki placa wedkarze np pzw miasto ketrzyn tam jest same zlo

  Artur marker35Artur marker35Miesiąc temu
 • jedna karta na cały kraj ---albo chociaż na rzeki

  jano janojano janoMiesiąc temu
 • najprostszy sposób karty nie kupić i pzw sie rozwala

  zakretasek rybaczekzakretasek rybaczekMiesiąc temu
 • Bylem straznikiem spolecznym i powiem jedno nikt z PZW nas nie lubi bo kolesiow sie lapie ii zobaczyc jaki przewal robicie z zarybianiem

  Leszek StodolskiLeszek StodolskiMiesiąc temu
 • Mam pytanie czy jak mam 12 lat i posiadam wszystkie uprawnienia do łowienia ryb na wodach PZW to mogę poławiać szczupaki na żywca czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

  TureciakTureciakMiesiąc temu
 • PZW=PZM polski związek mięsiarski

  Piotr NPiotr NMiesiąc temu
 • Jak zwykle panowie z zarządu PZW pierdolą głupoty wyssane z palca w które sami nie wierzą . Oczywiście mają na te wszystkie brednie faktury itp ale wiemy że papier wszystko przyjmie . Nie ma wątpliwości że to niezły wał te finanse SSRów a zresztą po co finansować coś co tak naprawdę jest nic nie mogącą często nie znającą przepisów i nieraz przynoszącą więcej szkody niż pożytku PARODIĄ pozdrawiam

  Artur KurowskiArtur KurowskiMiesiąc temu
 • Dokładnie zarybiają i wszystko pada masakra 👍🦈👍

  Damian TczewDamian TczewMiesiąc temu
 • A My w Krakowie sami jako wędkarze chodzimy na kontrole po zbionikach w nocy i każdy kto łamie regulamin, np. łowi na 4 kije(a sporo takich delikwentów) ma wybór, albo ŁAMIE 2 WĘDKI, albo dostaje Manto od 4rech chłopów, skończyło się sranie po krzakach.

  Dominik BurmerDominik BurmerMiesiąc temu
 • ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE JAK CZYTAM KOMENTARZE TYPU ,ZE TO KOMUNISCI I KOMUNA.30 LAT KAPITALIZMU ( nie mylić z demokracja)DOPROWADZILO DO TEGO JAK JEST.A ZA KOMUNY BYLY WODY ZARYBIANIE JAK I RÓWNIEŻ BYŁY ODLOWY KONTROLNE .GOSPODARSTWA WODNE I CO ? .A I RYBA BYŁA.PRZYSZŁY LATA 90 I ZROBIŁA SIĘ WOLNA AMERYKANKA .NARÓD KORZYSTAŁ Z HASLA JURKA OWSIAKA " ROBTA CO CHCETA" I ROBIŁ CO CHCIAŁ .ŚMIESZĄ MNIE OSOBY KTORE MAJĄ PO 30 LAT I PISZĄ TEKSTY TYPU KOMUNA,KOMUNIŚCI.

  DaV id motorDaV id motorMiesiąc temu
 • W końcu ktoś to zacznie kontrolować

  Beczka ŚmiechuBeczka ŚmiechuMiesiąc temu
 • Byłem w SSR, po 3latach jak na starych amerykańskich filmach , "rudziłem blachę na biurko"... PZW utrudniało nam życie , okręg Jelenia Góra.

  Dawid M.Dawid M.Miesiąc temu
 • Szanuję!

  Naplecik PiotrowskiNaplecik PiotrowskiMiesiąc temu
 • 👍👍👍

  HarnaśHarnaśMiesiąc temu
 • Skończą się układy wreszcie

  Paweł WasilewskiPaweł WasilewskiMiesiąc temu
 • Ale przeciez oni tacy dobrzy prawie za darmo to robia bo tak z ich zalosnych filmow wynika...

  czarny31081983czarny31081983Miesiąc temu
 • WYPIERDOLCIE STARYCH KOMUNISTÓW ZE STOŁKÓW TO BĘDZIE SZANSA NA JAKĄŚ ZMIANĘ

  DOMINIK NOWAKDOMINIK NOWAKMiesiąc temu
 • A co to za różnica czy straż pzw czy srr jedni pływają po kanale z prądem drudzy zwijają siatki z rybami albo ich koledzy stawiają ile sie da bo nikt nie sprawdza. Pijani kontrolerzy z srr i do tego jak idą na kontrolę to jedne ma papiery... Nie wiem już kto gorszy...

  Piotrek BPiotrek BMiesiąc temu
 • Kiedyś mówiło się "scyzoryk" - scyzoryk się w kieszeni otwiera, bowiem nóż nie każden otworzyć się może. Żarty żartami, ale naprawdę wypowiedź w punkt, jeśli chodzi o przyczyny sprzeciwu odebrania SSR. Pozdrawiam.

  Dariusz PiętkaDariusz PiętkaMiesiąc temu
 • Szacunek Paweł ze nie jestes youtuberem tylko co robi filmy i liczy suby ,chociaż nie ma w tym nic złego ze inni youtuberzy sie nie wypowiadają ci więksi a przynajmniej 80% z nich ,ale ty robisz robotę dla zwykłych ludzi wędkarzy ,widać ze zależy ci na temacie nie na publice ,ale serio ci zależy na tym

  Grzegorz KornobisGrzegorz KornobisMiesiąc temu
 • Pzw to komuna. Wyj... ich ze stołków.

  WND Fishing TeamWND Fishing TeamMiesiąc temu
 • Tylko ci z tą patologią zrobić..

  Tomasz DraźbaTomasz DraźbaMiesiąc temu
 • bylem takim straznikiem -smutek

  TadeuszTadeuszMiesiąc temu
 • Prawdę prawisz stąd ten ból bo dotychczas - czego oczy nie widzą tego sercu było nie żal A tu niespodzianka niezależny nadzór jak młot na beton. Przydałby się jeszcze niezależny nadzór nad przepływem gotówki w okręgach i udokumentowane wypłaty ,wpłaty ,delegacje,sport i zwiazane z nim wpływy i wydatki bo przecież pobierane są opłaty startowe a to też dodatkowy dochód gdzie wędkarze dokładają do opłat prywatne środki jak i dochodzą wpłaty sponsorów prywatnych i samorządowych a to nie małe pieniążki do tego dochodzą pensje działaczy itd... Wtedy wędkarz będzie wiedział że inwestuje w coś co ma jakiś sens i przekłada się na opiekę nad wodami która jakby dziś nie stwierdził okazuje się studnią bez Dna gdzie ile by nie zainwestował to wciąż mało i mało bo działacze przechulali na zagranicznych i krajowych wyprawach wędkarskich

  Krzysztof KowalkowskiKrzysztof KowalkowskiMiesiąc temu
 • Pozdrawiam serdecznie łapka w górę

  Pan RybkaPan RybkaMiesiąc temu
 • Te ich filmiki na YT na kanale WW tylko potwierdzają jaki to beton. Dlatego też nie kupuje WW.

  MACIEJ WuMACIEJ WuMiesiąc temu
 • Jak zwykle w punkt ✌️✌️

  Daniel GalazewskiDaniel GalazewskiMiesiąc temu
 • Tego prezesa wywieźliście wreszcie tą taczką?

  kernelstrongkernelstrongMiesiąc temu
 • Brawo brawo. ...świetny artykuł a nie lokowanie ! ?

  Lin 1Lin 1Miesiąc temu
 • pieniadze daje panstwo a zarybiaja prywatne stawy zlodzieje

  Filip FilipFilip FilipMiesiąc temu
  • Państwo nie daje żadnych pieniędzy, a udostępnia wody. Pieniądze dają wędkarze!

   Mike SMike SMiesiąc temu
 • Na pohybel, za to wypiję ...

  shenron 78shenron 78Miesiąc temu
 • A gdzie drewno na pomosty ja się pytam?

  Sebastian gSebastian gMiesiąc temu
 • Zarybienia PZW to kpina zobaczcie jak wyglądają zarybienia w Niemczech !!!.A składki od nowego roku znów do góry 😤

  Karol KowalskiKarol KowalskiMiesiąc temu
 • To Ty nie wiesz jak to się odbywa ;) My was nie sprawdzamy, a wy na nas głosujecie ;)

  RIESE - Największa TajemnicaRIESE - Największa TajemnicaMiesiąc temu
 • zrobmy cos sami jebac pzw stworzmy wlasny krag wedkarski

  Dariusz PyrcDariusz PyrcMiesiąc temu
 • dla ,mie PZW w dzisiejszych czasach jest jak PIS banda zlodzieji i kretaczy obiecuja jak PIS i huja daja kradna ile sie da

  Dariusz PyrcDariusz PyrcMiesiąc temu
  • PiS i PO jedno zło !!!

   kendzier7kendzier7Miesiąc temu
 • Kol. Pawła to aż miło posłuchać. Szacunek. A Bartoszewice to serio będą łowiskiem NO KILL??? Kto tego upilnuje ?

  michal wojtylomichal wojtyloMiesiąc temu
  • Poruszyłem ten temat pod poprzednim filmem. Ja uważam że zrobienie z tego jeziora noo kill jest nie trafione. Z tego co się słyszy i to od lat skala kłusownictwa jest tam ogromna. Na chwilę obecną jest wręcz niemożliwe upilnowanie tego łowiska przez ssr psr. Oby niebyło tak że za parę lat od wprowadzenia noo kil okaże się że jest tam gorzej niż przed. Obym się mylił i zyczę Panu Pawłowi jak najlepiej w walce o lepsze jutro dla pzw.

   Marzena KacMarzena KacMiesiąc temu
 • Dobrze mówisz! Nie pierwszy raz! Słuchając takich rzeczy aż mi smutno ... pozdrowienia z Norwegii!!!!! Ps. Kartę tutaj się kupuje przez SMS 😉

  Tomasz TwarogTomasz TwarogMiesiąc temu
 • Masz racje na 1000p

  Ryszard OkońskiRyszard OkońskiMiesiąc temu
 • Czytam wszystkie komentarze i nasuwa mi się taka konstatacja, "nie da się nic z tym zrobić , komuna nie do rozbicia, leśne dziadki, oni nie odpuszczą i.t .p." Koledzy, zachęcam do oglądania kanału Wędkarskiej Przygody, oprócz niewątpliwie świetnych filmów wędkarskich ostatnio z dużą częstością kanał ten pokazuje relacje, vlogi związane z postulatami kolegów wędkarzy z Okręgu Toruń. I OKAZUJE SIĘ ŻE MOŻNA ZMIENIAĆ!!! Śledźcie wydarzenia w naszym okręgu, a wszystko to będzie pokazywane na kanale Wędkarskiej Przygody, może będziecie mogli to wykorzystać na swoim terenie wędkarskim.

  lechuwedkuje.pllechuwedkuje.plMiesiąc temu
 • Mam 26 lat. Od 5 roku życia wychowywalem się nad rzeką. W roku nieraz 300dni nad wodą . Przez te wszystkie lata NIGDY nie spotkałem kontroli :D

  ryszka szyszkaryszka szyszkaMiesiąc temu
  • Ludzie ale co kontrolę jak 98%skladek rozchodzi się w zarządach na papierze

   Artur WojnarArtur WojnarMiesiąc temu
  • Nad Wartą raz kontrolowała mnie Policja. W styczniu, gdy była szansa, że wędkarz mógł nie mieć jeszcze zezwolenia. Latem, gdy obstawiona jest każda główka, nikim się nie interesują. Drugi raz - SSR, wiosną, w pierwszy weekend po otwarciu lasów. Nieeeee, to wcale nie były kontrole nastawione na łatwy pieniądz...

   Maciej KoziuraMaciej KoziuraMiesiąc temu
 • Jak Wam się uda wygrać z tym betonem postkom. to przysięgam wracam do Polski po 14 latach i mam nadzieję powędkować tak samo jak tutaj.Pozdrawiam i życzę wytrwałości .Jeszcze raz pozdro z Holandii .PS[ a moja to myślała że ja tutaj tylko po pieniądze}

  And KonwAnd KonwMiesiąc temu
 • Kiedy w końcu wróci taka prosta rzeczywistość jak JEDENA KARTA i możliwość łowienia na terenie całego kraju, jak długo będziemy tak podzieleni i sponsorami ludzi którzy mają gdzieś wędkarzy liczą tylko kasę. Obalilismy komunę a tych nierobów nie możemy sprowadzić na ziemie.

  Mirosław ChećkoMirosław ChećkoMiesiąc temu
  • @Mirosław Chećko To były inne czasy, które też doskonale pamiętam. Porównaj sobie obecny sprzęt, przynęty i dostępną wiedzę wędkarzy. Ryby nie zniknęły magicznie, tylko je niestety wyłapaliśmy. Teraz kasa, którą płacisz zostaje głównie w twoim okręgu. I teraz wyobraź sobie, że masz wodę o którą dbasz, zarybiasz, pilnujesz przed kłusolami, sprzątasz brzegi po patologii - ładujesz w to kasę i swoją pracę, a potem ludzie zewsząd zjeżdżają się do ciebie i łowią za friko, bo masz lepszą wodę niż w ich okręgu, gdzie nikt się nie przykłada, tylko ze składek buduje smażalnie i hodowle jesiotrów. Z jakiej racji? Każdy by chciał za 3 stówki połapać w całym kraju, tylko jak je podzielić i jak skontrolować czy ktoś je dobrze wydaje? Właśnie jedna składka na cały kraj to powrót do komuny i gospodarowania w stylu "czy się stoi czy się leży". I proszę serdecznie żebyś nie bredził na mój temat.

   wrobi73wrobi73Miesiąc temu
  • @wrobi73 ja pamiętam że jedna karta na kraj w niczym nie przeszkadzała i ryb było pod dostatkiem,co mają powiedzieć wędkarze z terenów uboszszych w akweny bo opłatę ponoszą taką samą z której zarybia się wszystkie wody. Raczej przemawia przez ciebie egoizm chyba że pierdzisz w stołek w PZW.

   Mirosław ChećkoMirosław ChećkoMiesiąc temu
  • M

   Jacek PodstawskiJacek PodstawskiMiesiąc temu
  • Jeśli nie będzie to jedna karta za minimum 1000 zł i z sensownym podziałem kasy między okręgi, to jedna karta doprowadzi tylko do tego, że mało kto będzie się w ogóle chciał opiekować wodami. Co lepsze zostaną po prostu wytrzebione przez "gości".

   wrobi73wrobi73Miesiąc temu
 • Ja 25 lipca plywam zarejestrowanym pontonem karta oplacona full z prawem do polowu z pontonu i wpada spoleczna straz wendkarska nakazuje mi natychmiast splynanc i okazac karte wendkarska ..a co w regulaminie pisze kto plywa to oni maja doplynanc do mnie .jak doplynelem do brzegu nie znaianc sie biala ze starostwa targowali sie jeden przed drugim wazna a drugi nie niewazna .nie widzac powodu do jakiego kolwiek czepienia sie stwierdzili ze nr rejestracyjny pontonu nie jest widoczny wykonalem fotki stan na czas kontrolii daje sie odczytac a te niedorozwoje wustawimy wniosek na policje czy nie kradziony i drugi. O ukaranie mnie w kole za to co wyrzej opisalem nr reje.....y z tego co ja sie zorientowalem spoleczna w moim przypadku przekroczyla uprawnienia w/w straznik powiada policja sprawdzi czy nie kradziony jak ja sie poczulem..jak zlodziej...specialnie to opisuje bo pojebuw w strarzy spolecznej nie. Brakuje.

  Tomas TomTomas TomMiesiąc temu
  • Specialnie to napisalem abysmy brac wendkarska poznali sposoby dzialania niedolukuw ze ssw nigdy juz nie podplyne na kontrol i beszczelne wolanie natychmiast do mnie podplywac a odnosnie czy ponton kradxiony czy nie to. Nie ich sprawa a na marginesie kto by z nas oplacal z jednostki plywajancej karte jak byl by kradziony fakt no nie przyjnuia niedolukuw glupkuw do spolecznej SW debile zgadza sie no. Nie.

   Tomas TomTomas TomMiesiąc temu
  • ssr to banda gamoni, mi kiedys na lodzie kazał wyjąc mormyszke, pytam w jakim celu ,on na to chce zobaczyc czy na robaka pan nie łowi. Kurła ze co prosze ,rozjebał mnie na łopatki gamon. Wyjołem a na haku ochotka ,kurła jakie zdziwienie w jego oczach , co to kurła za potwor ,co to jest pyta buahaaaa. Pomyslec co on robi w ssr hm a takich dziwnych kontroli miałem wiecej ale szkoda słow .

   Dary NaturyDary NaturyMiesiąc temu
  • @Spinning na Pojezierzu Gostynińskim Bardzo dobrze postąpiłeś, jest dużo strażników niedouczonych lub nie chcą się nauczać przepisów, wielu takich znam , choć również znam kilku z pasją , którzy na 1miejscu chcą pomagać wędkarzom i tak powinno być, lecz jest ich już niewielu, a brać wędkarską powinna trzymać z sobą i pomagać tym z mniejszym doświadczeniem , pozdrawiam 😉

   jurek25.01jurek25.01Miesiąc temu
  • Kolego, po co do nich podpływałeś? Jak mnie chcieli kontrolować, a też byłem na środku jeziorka na pontonie, to zaprosiłem ich do siebie. Miny kwaśne, marudzenie pod nosem i tyle. Jak chcą to niech zorganizują sobie środek pływający.

   Spinning na Pojezierzu GostynińskimSpinning na Pojezierzu GostynińskimMiesiąc temu
 • PZW PISokomuna ...wypier...ać

  R GhostR GhostMiesiąc temu
 • Pod kogo ma podlegać teraz SSR?

  Piotrek JarzębskiPiotrek JarzębskiMiesiąc temu
  • SSR jako taka ma zostać zlikwidowana. Zastopią ich społeczni inspektorzy, nad którymi zwierzchnictwo przejmą państwowi inspektorzy. PZW straci na tym bardzo od choćby dla tego że popularne ich KP-eki staną się mandatami a mandaty pójdą na wojewodów. Inna strata to np przetargi i granty unijne na sprzęt dla SSR.

   Łukasz CŁukasz CMiesiąc temu
 • Zgadzam się z tobą w 100 % oglądam ich kłamstwa a po drugie i tak nic nie robi i robić nie będą

  lulek lucjanlulek lucjanMiesiąc temu
 • Pzw Szczecin na redze masowo odławiają trocie i łososie od lat. Rega już praktycznie pusta. Przykład Parsęty tam PZW już nie rządzi od paru lat i efekty widać z roku na rok . Warto sprawdzić są piękne filmiki z Parsęty we wrześniu. Pozdrawiam i życzę wszystkim śniły walce molochem komunistycznym jakim jest pzw

  jon lebikjon lebikMiesiąc temu
 • Kurde no ile lat trzena czekać na zmiany systemu..

  Michnow 2007Michnow 2007Miesiąc temu
 • To jest ostatni kwik czerwonych świń odrywanych od koryta!! A to zwsze boli, bo oni się już kurwy pouwłaszczali na tych stanowiskach i jak zaczynają tracić kontrolę to dupami nurkują.

  Robert KucRobert KucMiesiąc temu
 • No Paweł brawo dobrze powiedziane

  Marcin CzajkowskiMarcin CzajkowskiMiesiąc temu
 • Pzw = nasze sądy ,sami się wybierają ,sami sądzą ,balują i sami dzielą.

  tomasz3830tomasz3830Miesiąc temu
 • Dobrze powiedziane, choć delikatnie, a mowa panów z zarządów PZW niestety przypomina komunistyczny bełkot.

  Esio IkaEsio IkaMiesiąc temu
 • Ja już od ponad 10 lat nie płacę składek bo PZW to betonowe dziady, to samo dzieje się w PZM, dziady zrobili sobie biznesy i tylko wypłaty i premie sobie wypłacają za nasze pieniądze, a sport przyszłosć to fikcja

  RockRockMiesiąc temu
  • Dokładnie ,a stołków pilnują do śmierci

   Artur WojnarArtur WojnarMiesiąc temu
 • KDS

  PiotrekPiotrekMiesiąc temu
 • Celna uwaga. Choc jako były straznik powiem, że to czy SSR koła dostanie fundusze na działalnosć zależy od władz koła, wnioskow i głosowania. Niestety pieniadze na działalność kół jest trawiona na imprezki i często bardzo drogie nagrody w zawodach. U nas nastawieni bylismy głównie na ochronę wód. Zawody z symbolicznymi nagrodami.

  Harp Moja TubaHarp Moja TubaMiesiąc temu
  • @Harp Moja Tuba Dokładnie to opisałeś, tak wygląda ta sytuacja. PZW opiera się pracy społecznej wszystkich wędkarzy. Paradoksalnie, jeśli większość wędkarzy chciała by zmian, to one już by nastąpiły, tylko większość ma wszystko gdzieś, wolą napisać głupi komentarz lub ponarzekać w internecie. Wszyscy zrzucają winę na zarządy (ryba psuje się od głowy), ale wśród wędkarzy znaczna część ludzi ma problem z przestrzeganiem podstawowych przepisów, jak wymiary, okresy ochronne i limity. Mając takich ludzi w szeregach, nie wiele się zdziała.

   Mike SMike SMiesiąc temu
  • @Robert Kuc Wszędzie siedzą dziadki. To jest jeden z problemów PZW juz nie raz o tym pisałem. Oni często oddaliby swoje stanowiska młodym(nie mowię, że wszyscy). Jednak młodzi nie mają czasu, maja dzieci, nie chce im się. To praca za darmo, a trochę trzeba pochodzić i papierów przypilnować. Skarbnik musi pilnować kasy. Ja byłem członkiem zarzadu. Nikomu się nie chce przyjść na walne. A kto ma jeszcze ochotę robić w papierach cały rok? Co do SSR. Nie mają praw odpowiednich do prowadzenia pełnej kontroli i wystawiania mandatów. SSR To bardziej broń psychologiczna . Chyba, ze działają z PSR, albo policją. Generalnie założenia czyli Statut PZW jest słuszny. Tylko chyba już nie te czasy. Nikt nie robi za darmo, ludzie są roszczeniowi mało dając od siebie. No wychodzi zamierzchłość Zarządów.

   Harp Moja TubaHarp Moja TubaMiesiąc temu
  • @Harp Moja Tuba a nie lepiej by było żeby każde koło rządziło tym co ma ze składek, żeby nie musiało utzymyweać tych wsztskich okręgów i innych niepotrzebnych instytucji?? SSR jast jak najbardziej potrzebna I uważam że była by lepiej dofinansowana bez tych zbędnych trybów które tylko trwonią pieniądze na własne potrzeby ze składek wędkarskich. Tylko beton jest twardy i nie chce zmian bo się oderwie od żyły złota, straci koryto!! Wystarczy popatrzeć na ludzi zasiadających w najwyższych strukturach PZW, dziadki po 80 lat albo i starsi. Tak my niczego nie zbudujemy bo ci ludzie wychowani w postsowieckiej mętalności nie są w stanie przeastawić się na potrzeby lat teraźniejszych.

   Robert KucRobert KucMiesiąc temu
  • @Robert Kuc nie wiem ile dają na cały SSR. Wiem, ze wielkość finansowania zalezy w dużej mierze od głosowania członków koła na wydatki. Jesli chcą sobie robic zawody i wysyłać zawodników na inne zawody, robić sobie wspaniałe nagrody za wygranie tych zawodow. To głosują własnie tak. Jesli koło opiekuje się jakąś wodą i członkowie chcą jej upilnować by mieć rybne łowisko. I zależy mu na funkcjonowaniu straży to srodki koła idą na SSR. Tylko warunek. Jest kilka takich kół. Załozyli je młodzi ludzie z pasją. Koło może się starać o zwrot pieniędzy za paliwo z danego roku pisząc wniosek do PZW. Mozna prosić o łodzie i inny sprzet ale te grubsze rzeczy dostaną raczej duże koła opiekujące się dużą wodą. Generalnie dużo zależy od wędkarzy, potem od zarządu koła i następnie Zarzadu Okręgu. Ale najczęsciej to musza zainicjować wędkarze. Nie bronię PZW bo mam ich po dziurki w nosie. No ale tak to mniej wiecej wygląda.

   Harp Moja TubaHarp Moja TubaMiesiąc temu
  • @Harp Moja Tuba to znaczy że panowie z PZW oszukują kolegów z SSR?, skoro twierdzą że tyle środków idzie na tą formację? Ja się pytam w takim razie gdzie są te pieniądze o których mowa w pierwszych minutach filmu, ? Skoro nic nie dostają to gdzie i do kogo trafiają te fundusze żekomo przeznaczane na SSR?

   Robert KucRobert KucMiesiąc temu
 • Trafiłeś w sedno, PZW i PZŁ to komuna...

  Wojciech JWojciech JMiesiąc temu
 • Czyli krótko mówiąc państwo w państwie

  Robert GrzywaczRobert GrzywaczMiesiąc temu
PLworld